9/9

Boyun Tutulmalarını Önlemek İçin Yastık Seçimi?

18-06-2021
Admin Admin

Rahat uyuyamamak günden güne artan bir sorun halini aldı. Her ne kadar Boyun Yastığı kullanmak bir nebze çözüm olsada, biz bu yazıda, doğru ortopedik boyun yastığının boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı önleme ve tedavi açısından önemine vurgu yapacağız.

Boyun düzleşmesini engellemek için, yahut ağrılarını ve negatif etkilerini azaltmak için kesinlikle iyi bir yastık seçilmelidir. Boyun düzleşmesi bilindiği üzere "duruş bozuklukları" nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Yani bir kişi boynunu uzun vakit aynı pozisyonda tuttuğunda, boyun bölgemiz bu duruşu baz alarak ona ayak uydurmaya çalışacaktır. Boyun fıtığı ve buna bağlı bütün hastalıkların ortaya çıkmasını asgari düzeyde tutmak için muhtelif önlemler alınabilir. Bunların başında doğru yastık seçimi geliyor. Eğer siz, insansın anatomik yapısına uygun olarak davranırsanız, vücudunuzun cevabı da ona gore olacaktır.

Boyun Rahatsızlıklarını Gidermeye Yardımcı Doğru Yastık Seçimi

Hayatımızın büyük bir bölümünü uyuyarak geçirmekteyiz ve uyurken yastık kullanıyoruz. Sabah kalktığımızda şayet boynumuz tutulmuşsa veya ağrılar hissediyorsak akla ilk gelen şey yastık oluyor. Boyun tutulmalarını engellemek için çok çeşit ortopedik yastıklar var. Peki nasıl bir yastık seçmeliyiz?

Uzmanların görüşüne nazaran boynu destekleyen yastıklar, bu tip rahatsızları önlemede büyük yarar sağlamaktadır. Boynu destekleyenden kasıt ise sırt üzeri yattığımızda boynumuz ve aşağıya, doğrusu arkaya doğru bir durumda, ne de öne yani yukarı bir durumda olacak; boynumuz tam olarak düz bir şekilde olmalı ve peşinde yastık desteği ne olursa olsun olmalıdır. Yan yattığımızda ise tekrar boynumuz oldukça sağda ne de solda duracak biçimde, kısaca yan boşlukların dolması gerekmektedir.

Nasıl Bir Yastık Seçmeliyiz?

Yastık ve rahatsızlıklar aslında son derece kişiseldir. Ancak normal bir yastık yerine ortopedik bir yastık tercih etmek uyku sağlınız ve vücudunuz açısından yinede doğru bir karar olur.. Fiyatları değişkenlik yayınlayan bu yastıklarda mühim olan sizin nasıl yattığınız ve ne tür bir yastıkta rahat edeceğinizdir. Kimileri yattığı pozisyonda uyanırken, kimileri de devamlı hareket ederek bir çok durumda uyumaktadır. Bu yüzden uyuma şeklinize bakılırsa bir ortopedik, hatta medikal boyun yastığı satın almanızda fayda var.

Medikal Yastık

Doğru Yastık Konumu

Ortopedik boyun yastığı nasıl kullanılmalıdır? Boyun düzleşmesine ve fıtıklara karşı yalnızca doğru yastık seçimi bir başına birşey anlatım etmez. Bu yastığı doğru kullanmak da son aşama önemlidir. İşte sizlere bu yastıkların olması gerken kullanması.

Comments

No posts found

Write a review