0 Your Cart

Otel Mobilyaları Nasıl Olmalı ?

24.12.2018
by Beyaz Nevresim
Otel Odası Mobilyaları

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar ?

İşyeriniz için ofis mobilyası seçerken alanın m2 büyüklüğünü göz önüne alarak bir fikir oluşturun. Mobilya seçerken şıklıktan öte ayrıca kaliteli ofis mobilyası olmasına dikkat etmelisiniz. Her zaman en pahalısı en kalitelisi değildir, ancak fiyatta bir kalite göstergesi olmaktadır.

Ofis mobilyaları birçok işyeri ve otel gibi farklı alanlarda kullanmak mümkündür. Her sene yenilenen farklı otel mobilyası modellerinde genellikle aranılan kalitenin yanında mobilyanın kolaylık sağlaması, pratik olmasıdır.

Otel Mobilyasında Nelere Dikkat Edilmeli

Otellerin dekorasyon planına göre farklı malzemelerden otel mobilyaları kullanılabilir.  Mobilyalar farklı tasarımlardan oluşmaktadır. Mobilyalar hasar görmemesi amacıyla demonte olarak gönderilmektedir. Yerinde otel mobilyası kurulumu hem mobilyanın hasarsız gelebilmesi hemde kolay taşınabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Otel Mobilyaları İçin Birkaç Fikir

Mobilyanız oteliniz misafir edeceği konuklara göre değişkenlik gösterebilir. Oteliniz beş yıldızlı bir konsepte ise otel mobilya projeleleri yaptırmanız doğru bir seçim olacaktır. Tabi otel mobilya projesi yaptırıyorsanız bunları yapabilecek ustalıkta otel mobilya imalatçıları bulmamanız gerekecektir.

Otel Odası Dekorasyonu

Otelinizin büyüklüğü ve ağırlayacağı müşteriye göre farklı tasarımlarda otel mobilyası yapılabilir. Deri veya cam tasarımda mobilyanın yanı sıra ayrıca müdür odalarında tercih edilen eskitme mobilyada tercih edilebilmektedir. Otel odalarında alanı pratik kullanabilecek mobilyalar tercih edilmesi en mantıklı olanıdır. Sıf güzel gözüksün diye odanın içerisini otel mobilyaları ile doldurmak müşterinin yaşam alanını azaltacaktır.

Otel Odası Yapan Firmalar

Üretici olan mobilya firmaları hazır tasarımlarının yanında firmaya özel otel mobilyası tasarımlarıda yapabilmektedir. Bu tasarımları yapan firmalar sadece bu iş üzerine uzmanlaşmış otel odası yapan firmalar arasında yer almaktadır. Yurtdışı firmaları gerek maliyet gerekse Türk işçiliğinin kalitesi nedeniyle “hotel furniture” işlerini Türkiye’de yaptırmaktadır.

Otel Mobilyası Tasarımları

Dar odalar için tasarım yapmak oldukça zordur. Küçük oda yaparken yaşanabilir alanı darartmak müşteriye rahatsızlık verecek, daralma hissi uyandıracaktır. Bu nedenle otel mobilyaları tasarımı oluştururken açılıp kapanabilir kapaklar oldukça işe yarayacaktır. 

Küçük odaları değerlendirebilmek için örnek bir otel mobilyası tasarımı:

 otel mobilyaları

otel mobilya tasarımları

En çok yer kaplayak yatak odası takımları olduğundan otel odanız için otel yatak odası mobilyası seçmek oldukça zordur.

otel mobilya tasarımları

otel mobilyaları küçük alanları değerlendirebilmek

otel mobilyaları

otel mobilyaları

 

Comments

No posts found

Write a review