9/9

Nevresim Takımı Nasıl Yıkanır?

18-06-2021
Admin Admin

Yaşamımızın 3’te 1’ini uykuda geçiriyoruz. Peki bu süreı iyi mi bir ortamda geçiriyoruz? Üzerine serdiğimiz nevresim takımları ne kadar sağlıklı? Bu ve bunun şeklinde sorulara gelin birlikte cevap bulmaya çalışalım.

Nevresim takımı temizliği ve bakımında düşebileceğimiz en büyük hata, nevresim takımlarımızı yıkamak için kirlenmelerini beklemek olacaktır. Gözümüzle baktığımızda temiz şeklinde gaslıkebilir, fakat gerçekte yatmış olduğumız alan sağlıksız bir ortam haline dönüşebilir. Buna neden olabilecek etmenlerden bazıları

Ter: Uyku anında vücudumuz ısındığı için, kendini soğutmak amacıyla terleyecektir. Bu terler zamanla nevresimde birikecektir.
Yağlar: Yatarken vücudumuzdan salınan naturel yağlar nevresim tarafından emilmektedirler.
Vücut Sıvıları: Salya, ürin, kan benzer biçimde vücut sıvıları farketmesekte nevresim takımı bulaşabilirler.
Ölü Deri Hücreler: Bir günde, vücudumuz yaklaşık bir milyon ölü deri hücresi dökmektedir. Bu hücreler keneler için bulunmaz kaftandır.

Eğer olabildiğince sağlıklı bir ortamda uyumak istiyorsanız, haftada bir nevresim takımlarınızı sudan geçirin. ( Eğer hastalık şeklinde bir durum varsa, daha sık yıkanmalıdırlar.)
Belli aralıklarla yastıklarınızı havalandırın. Böylelikle, hem yastıklarınız organik şeklini daha uzun süre korurlar; bununla birlikte toz ve kir biriken havanın dışarı atılması sağlanır.
Yılda minimum iki kere yastıklarınızı sudan geçirin. Unutmayın ki yastıklarınız zamanla bakteri yuvası olmaya başlarlar. Bu bakteriler de sağlığımızı tehdit eder; ishal, bronşit, astım benzer biçimde sıhhat problemleriyla boğuşmamıza niçin olurlar.

Nevresim Takımları Nasıl Yıkanır?

nevresim takimi nasil yikanir ?

Nevresim takımlarını uzun süre kalitesinden ödün vermeden kullanmak için iyi mi yıkandığı çok önemlidir. Yanlış uygulamalar ürünlere zarar verebilmektedir. Burada paylaştıklarımız genel bilgilerdir. Kullandığınız ürünün yıkama talimatları farklı olabilir, lütfen bunu göz önüne alın. Ürünlerinizin temizlik ve bakımını önerilen kullanım talimatlarına gore yapınız.

Nevresim Takımınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin !

  • Yüksek derecelerde yıkama yapmayınız. Yüksek sıcaklıkta yıkamak, üzerindeki baskıların solmasına yol açar. Genellikle renkli ve koyu desenlerin, 30 derece üzerinde yıkanması tavsiye edilmez, unutmayınız ki her pamuk kumaş çeker ancak bu %5 kadar olacaktır. ( Beyaz, ya da çok açık alium tondaki nevresimler, daha yüksek sıcaklıklarda yıkanabiliyor. Fakat bu kararı vermeden, ürünün kullanım talimatlarına bakmanızı öneririz.)
  • Ürünlerinizi iyi bir şekilde kurutunuz.
  • Nevresimleri, başka ürünlerle birlikte yıkamamaya özen gösterin. Farklı ürünler beraber yıkandıklarında, renkleri birbirlerine bulaşabilmektedir.
  • Ürünlerinizi yıkarken kaliteli deterjan kulanın. Deterjan fiyatından kar etmek için, ürünlerin kalitesini bozmayın.
  • Nevresimleri ters çevirerek yıkamanız tavsiye edilir. Makinenize koymadan önce, nevresiminizi bir top gibi yuvarlayın. Ürünlerinizin formunu korumasına, makinede deforme olmamasına yardımcı olur.
  • Yıkama işleminden önce, ürünün üzerinde ciddi bir leke var mı diye kontrol edin. Eğer varsa, yıkama öncesi ürünü zedelemeden çıkartmaya çalışın.

Comments

No posts found

Write a review